Zupełnie bez ostrzeżenia Arma Hobby zaskoczyła modelarzy kolejną, niepodległościową odsłoną modelu Fokker E.V. Ten legendarny samolot polskiego lotnictwa został wypuszczony w dwóch pierwszych pudełkach niecały rok temu. Zestaw Expert Set zawierał kalkomanie z niemieckim płótnem drukowanym „Lozenge” i oznaczenie samolotu nr 001 – pilotowanego przez por. Steca, twórcę polskiej szachownicy. Kolejny model zawiera oznaczenia samolotów 002 i 003.Samoloty 002 i 003 były pilotowane przez kpt. Stefana Bastyra i por. Ludwika Idzikowskiego podczas walk o polski Lwów na wiosnę 1919 roku. Są oni, obok por. Steca, ikonami powstającego lotnictwa polskiego. Wszyscy trzej zginęli śmiercią lotnika w latach dwudziestych, ale ich zasługi nie zostały zapomniane.

Lozenge Fokker Fokker 7 eskadra

Model Fokker E.V Lozenge – Limited Edition zawiera znana z zestawu Expert doskonałą lozengę wydrukowaną techniką offsetową przez włoski Cartograf. Oznaczenia samolotów zostały wydrukowane w Techmodzie technologią sitodruku. Sa one wykonane w „nowej formule”,która Techmod wypracował we współpracy z Arma Hobby. Kalkomanie śa znacznie wytrzymalsze i łatwiej jest je przesuwać na powierzchni modelu podczas naklejania. W modelu znajdziemy dwa malowania polskie i dwa niemieckie:

Fokker E.V Idzikowski

  • Fokker E.V 193/18 „002”. 7. Eskadra Lotnicza Lwów-Lewandówka, maj 1919. Por. Ludwik Idzikowski, kpt. Stefan Bastyr

Fokker E.V Bastyr

  • Fokker E.V 158/18 „003”. 7. Eskadra Lotnicza Lwów-Lewandówka, kwiecień-czerwiec 1919. Podstawowy myśliwiec kpt. Stefana Bastyra w tym okresie

Fokker E.V wąż niemiecki

  • Fokker E.V, numer seryjny domniemany, Jagdstaffel 8. Samolot zdobyty przez Francuzów

Fokker niemiecki strzała

  • Fokker E.V 156/18. Jagdstaffel 6, sierpień 1918.

Seria limitowana oznacza, że na rynku pojawi się ograniczona liczba modeli, w tańszym wariancie bez blaszki fotorawionej z zestawu Expert.

Zobacz model Fokker E.V Lozenge w sklepie Arma Hobby

 

0 0 votes
Article Rating