Wystarczy spędzić kilka dni na jakimś forum, a na pewno spotkasz się z tymi samymi pytaniami wyskakującymi co rusz. W przypadku forum Fine Scale Modeler najczęstsze z nich to różne warianty „jak mam zamieścić zdjęcia?”.
Zainteresowałem się stworzeniem jednego, wyczerpującego pytanie źródła, i poszedłem za ciosem i napisałem ten poświęcony umieszczaniu zdjęć wpis.

Zobacz jak robić zdjęcia modeli – pięć prostych porad, które przyniosą zaskakujące efekty

Krok 1 – Załaduj Swoje Zdjęcia

Na początek najważniejsze. Musisz mieć swoje zdjęcia zamieszczone pod adresem internetowym. Najlepszym wyjściem jest jedna ze stron przeznaczonych do dzielenia się zdjęciami w sieci. Do dzielenia się zdjęciami rodzinnymi używam Flickr. Do zdjęć modelarskim skłaniam się bardziej do Photobucket. Rzeczywiście bardziej lubię Flickr, ponieważ w mniejszym stopniu stosuje kompresję obrazu, a Photobucketa używam, aby zdjęcia z prac modelarskich nie zaśmiecały mi photostream na Flicker. Dzięki temu jest on przyjaźniejszy dla moich przyjaciół i rodziny.

Jeżeli ładujesz dużo zdjęć, możesz chcieć podłączyć link do Flickr lub Photobucket do twojego programu do edycji zdjęć. Znacznie łatwiej jest je ładować bezpośrednio z programu niż przez przeglądarkę internetową.

Krok 2 – Znajdź Adres URL

Zamieszczanie zdjęć na forach lub blogach składa się z dwóch podstawowych kroków. Znalezienia adresu URL zdjęcia a następnie wklejenia tego adresu we właściwym miejscu.
W Photobucket, URL zdjęcia jest wygodnie przedstawiony w górnym prawym rogu:

 

 

  • Email & IM – to jest adres strony ze zdjęciem.
  • Direct link – tak jak nazwa wskazuje – bezpośredni adres do samego zdjęcia.
  • HTML code – do zamieszczania na blogach i stronach internetowych. Używam go często na moim blogu, ale ta opcja nie pozwala na łatwe ustawianie wymiaru zdjęcia, więc więcej z nią zachodu niż pożytku.
  • IMG code – do zamieszczania zdjęć na forach internetowych. To jest zasadniczo bezpośredni adres zdjęcia obramowany tagami [IMG], dzięki którym forum wie, że ma to wyświetlać jako zdjęcie.

Krok 3 – Skopuj Adres URL Zdjęcia

Skopiuj URL. W Photobucket jest to śmiesznie proste. Kliknij okienko z URL a system sam automatycznie skopiuje adres. Jeżeli zamieszczasz zdjęcia na forum, upewnij się, że zgarnąłeś bezpośredni link (Direct link) albo link z Tagami [IMG].

Krok 4 – Wklej Adres URL Zdjęcia

Jeżeli skopiowałeś kod [IMG]…

Przejdź do okienka na forum, gdzie wpisujesz swój post lub odpowiedź na inny post. Wklej [IMG] kod tutaj. Jeżeli potrzebujesz prowadzenia za rękę, naciśnij równocześnie CTRL+V!

 

 

  • Zalety – to jest zabójczo prosty sposób
  • Wady – zdjęcie nie pokaże się, dopóki nie zatwierdzisz posta, więc nie możesz sprawdzić jak się komponuje z tekstem

Jeżeli skopiowałeś link do zdjęcia (Direct link)…

Kliknij na ikonie z filmem na pasku narzędzi.

 

 

Skopiuj adres URL zdjęcia do okna dialogowego.

 

 

Naciśnij insert (wstaw)

Twoje zdjęcie pokaże się w polu tekstowym. Brawo!

 

 

  • Zalety – możesz zobaczyć jak zdjęcie komponuje się z tekstem.
  • Wady – wymaga więcej zachodu.

Pobieranie Adresu URL Zdjęcia z Flickr

Flickr jest świetny. Kocham Flickr. Ale Flicker zawsze nawala w łatwym i szybkim udostępnianiem adresu obrazka. Dodali wprawdzie kilka ułatwień do udostępniania zdjęć, ale prawdę mówiąc są do d…

Oto jak sam pobieram adres URL obrazka z Flickr.

Najpierw znajdź obrazek, który Cię interesuje.

 

 

Następnie kliknij w niego. Trafisz do strony czarnym tłem. Kliknij „View All Sizes” w górnym prawym rogu.

 

 

Zostaniesz przeniesiony do strony, na której możesz wybrać różne rozmiary obrazka, pobrać go itd. Sam używam tej strony do pobierania linków. Aby pograć link, kliknij prawy przycisk myszy i wybierz „kopiuj adres obrazu” czy podobnie, zależnie od przeglądarki, z rozwiniętego w miejscu kliknięcia menu.

 

 

Tak uzbrojony, wróć do Kroku 3 i wklej adres URL obrazka do okna dialogowego.
I to by było na tyle. Nie krępuj się i zamieszczaj zdjęcia modeli w sieci!

Tekst © 2011 Doogs Models

Tłumaczenie © 2017 Wojciech Bułhak

0 0 votes
Article Rating