Każdy modelarz, który interesuje się dłużej swoim hobby, prędzej czy później usłyszy o Targach w Norymberdze i o przyznawanym na nich medalu czasopisma model Fan. Medal w branży modelarskiej wydawać się może mało znaczący na targach, w których inne formy zabawek zajmują wielokrotnie większą liczbę stanowisk wstawowych. Dla firm modelarskich jest on pomimo tego dużym wyróżnieniem.

Modell Fan jest najstarszym i najważniejszym niemieckim czasopismem modelarskim. Razem z Eisenbahn Magazin i N-Bahn-Magazin przyznaje na Targach Zabawek, Spielwarenmesse, w Norymberdze nagrody Modell des Jahres dla najlepszych modeli wprowadzonych do sprzedaży w poprzednim roku. Czasopisma należą do niemieckiego potentata prasy hobbystycznej Geramond.

Do kogo trafiły medale w 2020 roku?

Nie znamy jeszcze pełnego tegoroczne go rankingu medali, zostanie on ogłoszony w marcowym numerze Modell Fana. Wiemy jednak coś z social media i z ogłoszeń producentów. W samolotach trafił on Do Tamiyi (P-38) i Eduarda (P-51D) w skali 1/48 oraz do Arma Hobby (Jak-1b), Special Hobby (Super Mystere) i Platza (???) w skali 1/72. Zaskakujące jest, że  w tym roku medalu za samoloty nie otrzymała Hasegawa, która też po raz pierwszy nie wystawiła się na Targach. Nie wiemy, czy nagrodzone zostały firmy: Revell, Airfix i producenci Chińscy.

Medal dla polskiej firmy

Dla polskiego modelarza najciekawszy okaże się medal Arma Hobby. Model Jaka-1b był już porównywany do najlepszych modeli w tej skali na forach Britmodellera i modelforum.cz, Firma otrzymała już wcześniej medale za żywice Attack Squadron i za figurkę Adalberus. Po zaniechaniu produkcji żywicznej jest to jej pierwszy medal w pełnokrwistym plastiku, co cieszy. W tej konkurencji medale otrzymały już Mirage (C7P 1/35), Techmod (Friedrichshafen 1/48) i chyba IBG. W przyszłym roku kandydatem jest nowa P.11c z IBG w 1/32, co zrobi Arma Hobby jeszcze zobaczymy.

We wspomnianych figurkach, obok Adalbertusa medal otrzymały w poprzednich latach: Toro Model, D-Day studio i Mantis Miniatures.

Arma Hobby on Nuremberg Toy Fair 2020. Thanks to our friends from https://www.astromodel.it/ we had an opportunity to…

Opublikowany przez Arma Hobby Model Kits Środa, 29 stycznia 2020

0 0 votes
Article Rating