Sherman to jedna z najbardziej znanych maszyn bojowych w historii wojskowości. Koń roboczy Aliantów na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Dzisiaj na stole montażowym znalazła się jedna z jego ostatnich wersji, M4A3 (W) z armata 76mm, ale ze starym podwoziem VVSS. Zobacz jak go skleiłem o pomalowałem.

Model Sherman M4A3 z Dragona w 1/72

Model Shermana z Dragona nie jest tani, i można by się po nim spodziewać nie tylko wierności oryginałowi, ale i doskonałego spasowania części. Nie wszystko w tym modelu było zgodne z oczekiwaniami, ale nie marudźmy i przejdźmy do modelu. Na tym video pokazałem montaż części plastikowych czołgu, oczyszczanie linii łaczenia form (mould lines) i rozwiązywanie problemów dopasowania części. Dodatkowo prosty sposób na uzyskanie tekstury odlewanego metalu na wieży i pocienianie niektórych elementów modelu i dodawanie zaczepów z drutu.

Malowanie i weathering Shermana

Model pomalowałem lakierami Tamiya przy pomocy aerografu, a detale pędzlem i akrylami Revell Aqua

Weathering to brązowy wash z Tamiya i pigmenty. Poprawiłem je olejami artystycznymi z 502 Abtailung. Po stonowaniu olei dodałem zadrapania przy pomocy akrylowej farny Revella. I jeszcze raz zacieki i przykurzenia pigmentami.


Reklama

Kolory brytyjskiej broni pancernej 1939-1945, stosowanych na froncie Zachodniej Europy, 6 lakierów modelarskich a 17ml…. 

 


 

 

5 2 votes
Article Rating