Po prostu nie da się skleić modelu plastikowego bez wycięcia części z ramek. Na rynku znajdziesz ogromną liczbę nożyków hobbystycznych, takich z odłamywanym ostrzem i skalpeli z ostrzami wymiennymi. Jeżeli sklejasz modele sporadycznie, najprawdopodobniej wystarczy tani nożyk z marketu. Ale kiedy zaczniesz sklejać więcej modeli zauważysz jego wady. Ostrza bardzo szybko się tępią. Uchwyt jest niewygodny, i łatwo się zużywa lub pęka w nim zapadka. Jeżeli  te problemy brzmią dla Ciebie znajomo – czas pomyśleć o lepszym nożyku.

nozyk modelarski olfa

Dlaczego Olfa?

No właśnie, czemu ta marka, co specjalnego wnosi ona do świata nożyków hobbystycznych? Odpowiedź może wydać się przesadzona. Prawda jest taka, że Olfa wnosi wszystko. To od Olfy zaczęła się historia nożyków z wymiennymi ostrzami.

Historia firmy OLFA zaczyna się w 1956 roku. Jej założyciel Yoshio Okada (1931-1990) pracował w introligatorni i zauważył jak bardzo przeszkadza w pracy potrzeba ciągłego ostrzenia noży do cięcia papieru. Zainspirował się ostrą krawędzią odłamków szkła i odłamywanymi cząstkami z tabliczki czekolady. W chwili genialnego olśnienia wpadł na pomysł skonstruowania zawsze ostrego noża. Tak powstał pierwszy nóż segmentowy na świecie.

cięcie na macie olfa

Obecnie firma OLFA produkuje bardzo szeroki asortyment narzędzi tnących w charakterystycznym żółtym kolorze, przeznaczonych do ręcznego cięcia różnorodnych materiałów. Olfa hołduje najwyższym wymaganiom jakościowym. Dlatego zarówno noże jak i ostrza wymienne do nich produkowane są  wyłącznie w Japonii.


Zobacz produkty Olfa w sklepie Arma Hobby


Olfa to system do cięcia różnych materiałów

Ostrza Olfa są bardzo wydajne i bezpieczne. Zapewniają precyzyjne, szybkie cięcie znacznie dłużej niż produkty naśladowców. Nożyki są zabezpieczone przed sturlaniem się ze stołu. Ostrza są dostarczane w bezpiecznych zasobnikach z plastiku. Umożliwiają one także chowanie zużytych ostrzy i na pewno nie skaleczysz się np. przy wyrzucaniu śmieci. Dodatkowo Olfa oferuje bezpieczeństwo twojego miejsca pracy – specjalne maty do cięcia zabezpieczą Twój blat. Dodatkowo miękka mata przedłuży życie ostrzy a po nacięciu sama się zagoi.

0 0 votes
Article Rating