Wkrótce na ekrany kin trafią dwa filmy poświęcone Dywizjonowi 303. Po ich obejrzeniu modelarze staną przed wyborem, jaki model Hurricane Mk I w skali 1/72 będzie najmniej kłopotliwy do wykonania w barwach słynnej jednostki z okresu Bitwy o Anglię? Na rynku dostępny byl do tej pory tylko model Hasegawa, konfekcjonowany ostatnio przez Hobby2000. Tym razem na ratunek zmierza Arma Hobby ze świeżo zapowiedzianym nowym modelem w skali 1/72.

Modele Hasegawa i Airfix wyznaczały do tej pory standard Hurricane 1/72. Hasegawa to japońska jakość z kilkoma słabszymi punktami. Słabe wnętrze i luki podwozia (bardzo rozbudowane w Hurricane) oraz problemy z oddzielnym przodem kadłuba i z kołpakiem śmigła i przesadzona imitacja płótna na kadłubie. Airfix ma bardzo ładne wnętrze kabiny i luków podwozia. Linie podziału blach i krawędź spływu wypadają gorzej. Model Airfixa ma jedną istotna wadę, kiedy myślimy o samolocie z bitwy o Anglię. Przedstawia on wersję z krytymi płótnem skrzydłami, typową dla wczesnych serii produkcyjnych, praktycznie już nie występujących podczas kampanii w lecie 1940 roku.

Problemy z najważniejszą wersja Hurricane w skali 1/72 rozwiązuje Arma Hobby. Samolot w odpowiedniej wersji z metalowymi skrzydłami, z trzema rodzajami śmigła i opcjonalnie wersja tropikalną. Kabina i wnętrze luków podwozia wykonane na poziomie nie niestepującym Airfixowi. Model ma trafić do sprzedaży pod koniec września 2018 w dwóch pudełkach: Expert i Junior. Więcej o modelu znajdziesz na stronie www.hurricane303.pl.

hurricane expert

5 2 votes
Article Rating