Model F-15E z GWH ma wiele zalet. Jest całkiem dobrze zdetalowany i zawiera plastikowe uzbrojenie, dlatego nie musisz dokupywać bomb z żywicy lub z innego zestawu. W tym wideo pokazuje jak wykonać go z pudełka z poprawieniem niektórych detali.

Zabawa w malowanie modelu

Cała zabawa tkwi w malowaniu. Zobacz jak pomalowałem go aerografem, podkreśliłem detale przy pomocy przecierki („dry brushing”) i washa. Omawiam stosowanie szpachlówek w różnych miejscach modelu, bialej tamija, epoksydowej i akrylowej. Dalej pokazuję maskowanie kabiny i malowanie aerografem. Nastepnier odtwarzanie linii podziału blachtam, gdzie zostały usunięte przy szpachlowaniu i szlifowaniu.

Kolejnym tematem jest malowanie metalizerami dysz silników odrzutowych. Potem preshading i post shading przy pomocy aerografu Harder & Steinbeck. Problemem były grube kalkomanie, poradziłem sobie z nimi przez lakierowanie i szlifowanie, zobacz jak.

Weathering polegał na zastosowaniu ciemnego washa, a potem przecierki olejami artystycznymi. Pogłębiłem efekt z większą ilością rozcieńczonych olei artystycznych i washa.

Na koniec pomalowałem drobne detale i dodałem światła i reflektory z przezroczystej żywicy epoksydowej nałożonej „na żywca” na model.


Reklama

Zobacz farby do malowania F-15 w sklepie Arma Hobby:

Zestaw wszystkich farb potrzebnych do malowania kamuflażu modeli samolotów F-15 w barwach USAF

.

HTK-AS62 Israeli Air Force paint set (modern jets)

HTK-AS62 Israeli Air Force paint set (modern jets)

HTK-AS62 to zestaw zawierający standardowe kolory, które były stosowane w Izraelskich Siłach powietrznych od lat 70-tych XX wieku.

.


 

0 0 votes
Article Rating